W ostatnim czasie poznawaliśmy różne dzieła sztuki oraz ich wybitnych twórców. Oglądaliśmy albumy, dyskutowaliśmy o twórcach i ich dziełach, bo fajnie jest wiedzieć co to takiego „Mona Lisa”bo fajnie jest wiedzieć np. co to takiego „Mona Lisa”. Zainspirowani ich pracami, sami zamieniliśmy się w artystów i z ogromnym zaangażowaniem tworzyliśmy własne dzieła.
Powstała wielkoformatowa abstrakcja, pełna kolorów. W trakcie jej tworzenia, najpierw kreśliliśmy linie markerami, aby następnie wypełnić kolorami powstałe przestrzenie. Towarzyszyła nam oraz inspirowała cudowna muzyka Mauricio Ravela „Bolero”. Następnie sala przedszkolna przekształciła się w prawdziwą pracownię malarską – ze skomponowaną martwą naturą, którą dzieci uwieczniały na sztalugach niczym prawdziwi malarze. Użyliśmy farb temperowych i kartoników jako kanw.
Nie zabrakło też autoportretów – wyjątkowych, bo wykonanych na tle kolaży z wybranych zdjęć z gazet. Każde dziecko mogło wyrazić siebie w niepowtarzalny sposób.
Wspólnymi siłami stworzyliśmy także dużą rzeźbę z kartonu, rozwijając wyobraźnię przestrzenną i umiejętność współpracy. Wykorzystaliśmy materiały z recyclingu i oto niespodziewanie mamy nowego przyjaciela. Po burzy mózgów postanowiliśmy go nazwać Oczunana.
Bawiliśmy się, sięgając po różne techniki, zestawiając kolory i kształty. Kontrasty dawały ogół a szczegóły pasowały do siebie idealnie. Wycinaliśmy, malowaliśmy, kleiliśmy, zatracając się w twórczości. Powstały prawdziwe dzieła sztuki dziecięcej.
Na zakończenie jedna z sal zamieniła się w galerię sztuki – pojawiły się w niej oprawione prace oraz nasze rzeźby. Wernisaż odbył się z udziałem wszystkich przedszkolaków i cioć! Możliwe, że zaprosimy Rodziców na wernisaż II! To jest prawdziwa wystawa, z której jesteśmy bardzo dumni! 🖼️

1result
2result
3result
4result
5result
6result
7result
8result
9result
10result